Начало ВОЛЕЙБОЛ Загуба с 3:0 от Славия оставя Спартак 96 извън финалите

PostHeaderIcon Загуба с 3:0 от Славия оставя Спартак 96 извън финалите

Волейболистките на Спартак 96 (Плевен) загубиха категорично на старта на турнира за Купата на България, който започна днес в Пловдив. Момичетата на Виолета Антонова паднаха с 0:3 от Славия СУ, като в отделните части резултатът беше 16:25, 23:25 и 21:25 за столичанки. Това на практика ще върне преждевременно плевенчанки у дома, тъй като във вторник те срещат във втория си мач един от фаворитите в надпреварата домакините от Марица.
В първия гейм надмощието на софиянки беше пълно. Атаките на Илина Монева и Росица Янчева създадоха много проблеми на плевенчанки и Славия натрупа солиден аванс. Виолета Антонова потърси промяна към края на гейма, пускайки в игра капитанката Марина Антова, но за обрат беше много късно. Янчева заби последната топка в гейма за 25:16.
Втората част бе много интересна. Спартак пое инициативата и поведе в резултата. Славия изравни от 4:7 до 7:7 и отново Антова се притече от ъгъла на помощ на съотборничките си. Нападението на Янчева продължи да бъде много точконосно за Славия и софиянки дръпнаха напред. Разигра се обаче и Силвия Христова и на второто техническо прекъсване плевенчанки вече имаха аванс от 3 точки. Нещата вървяха към изравняване на геймовете, но при 21:17 за Спартак 96 на сервис за "белите" застана капитанката Златина Щърбанова. Нейните мощни начални удари разстроиха играта на плевенските волейболистки и донесоха обрат за 23:21 в полза на столичния тим. След малко Монева оформи с атака крайното 25:23.
Този завършек се отрази психологически на плевенчанки и третият гейм започна катастрофално за тях. Белите натрупаха солидна преднина и при 19:8 като че ли решиха, че вече са си свършили работата. Техните опонентки обаче намериха сили да щурмуват гейма и постигнаха феноменално изравняване при 21:21. Еуфорията им обаче бе секната от младата Андрея Матеева, която застана на сервис за Славия след следващото разиграване. Тя с лекота наниза 3 поредни аса и сложи точка на двубоя.
Топреализаторки на мача станаха славистките Илина Монева и Росица Янчева с по 16 точки, а отборът им като цяло натрупа впечатляващите 18 аса.
Най-резултатна за Спартак стана Марина Антова с 8 точки.

Добавено в: Понеделник, 09 Януари 2012 18:52