Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 с категорична победа над съименичките си от Варна

PostHeaderIcon Спартак 96 с категорична победа над съименичките си от Варна

Отборът на Спартак 96 (Плевен) постигна класическа победа като домакин над Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:0 гейма (26:24, 26:24, 25:10) в мач от 5-ия кръг от Държавното женско първенство, игран в зала Спартак. С този успех плевенчанки записаха втора победа в шампионата и излязоха временно на трето място, пред Славия и Марица, които са с мач по-малко. Волейболистките на домакините направиха страхотен мач, като в първите два гейма успяха да преклонят съперничките си след изключително оспорвана борба. Подкрепяни от собствената си публика, плевенчанки надделяха в първата част, след като при психологическото равенство 24:24 показаха по-добри изяви в атака. Във втората част гостенките подложиха на натиск Спартак 96 и ударно поведоха с 4:0. Това обаче не повлия на домакините, които се върнаха в играта и резултата продължи точка за точка до края. Отново се повтори сценария от предишния гейм, като отличните изяви на плевенските състезателки Силвия Христова, Полина Венкова и либерото Стефани Иванова успяха да преклонят за втори път варненки. Това подейства негативно на тима от морския град и в третата част вече нямаше съпротива от страна на гостенките. Домакините поведоха с 8:2 и 16:3, като до края на гейма оставиха варненки на 10 точки.
В следващия кръг спартаковки ще гостуват в София на Левски Волей, като срещата ще се състои на 10 декември от 17.00 часа в столичната зала "Сиконко".

Добавено в: Петък, 02 Декември 2011 23:30