Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 не успя да се класира директно за финалите на Държавното за девойки

PostHeaderIcon Спартак 1996 не успя да се класира директно за финалите на Държавното за девойки

Отборът на Спартак 1996 не успя да се класира директно за финалите на Държавното първенство за девойки старша възраст. Младите плевенски волейболистки завършиха на второ място във финалния турнир на пета група от националния шампионат в тази възрастова група. Момичетата на Виолета Антонова записаха две победи и една загуба в турнира, който се проведе между 17 и 19 февруари в зала "Младост" в град Шумен. Така Спартак 1996 останаха втори, след домакините от ЙЕБ 05 и ще трябва да преминат през ситото на допълнителни квалификации, ако искат да продължат напред. Шуменки пък спечелиха единствената директна квота за финалите от този регион.

Пета група обхваща тимовете от Северна и Североизточна България, като е най-многобройната група у нас. За това тя бе разделена на две подгрупи, като първите два от тях оформиха финална четворка, в която се игра за едно място на републиканското. Освен Спартак 1996 и тимовете на Бултекс 2013 (Варна), завършили на трето място, както и четвъртия от турнира в Шумен Добруджа 07 (Добрич) ще имат право на поправителен на следващите квалификации.

Турнирът в Шумен започна доста лошо за плевенския волейболен отбор. В първия си мач нашите загубиха категорично от домакините от ЙЕБ 05 с 0:3 гейма. В отделните части резултата беше 13:25, 21:25 и 16:25 за шуменки. В следващите две срещи плевенчанки се реабилитираха за слабия си старт и постигнаха два последователни успеха. Първо спартаковки сразиха Добруджа 07 с 3:0 (25:14, 25:20, 25:14), а в последния си двубой в турнира преодоляха съпротивата и на варненския Бултекс 2013 с 3:1 гейма - 23:25, 25:11, 25:16 и 25:23.

Заключителните квалификации ще бъдат на 22 и 23 март, като градовете домакини все още не са уточнени, тъй като надпреварите в другите групи все още не са приключили. По регламент за финалите на Държавното първенство се класират осем отбора.