Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 с инфарктна победа над Феникс 09

PostHeaderIcon Спартак 96 с инфарктна победа над Феникс 09

Волейболният отбор на Спартак 96 победи в Плевен Феникс 09 (Шумен) с 3:2 (24:26, 25:23, 19:25, 25:21, 15:7), в мач от третия кръг на Държавното женско първенство, игран в зала "Спартак". С този успех плевенчанки извоюваха първа победа в шампионата, след като в дебюта си паднаха от ЦСКА с 0:3 гейма в София. За шуменки това е втора загуба в първенството.
Двубоят предложи много емоции на зрителите в зала "Спартак", като имаше редуване на водачеството от двете страни на мрежата. С най-добри изяви за домакините бяха Марина Антова, Силвия Христова и либерото Стефани Стефанова. В четвъртия гейм контузия получи диагоналът на шуменки Кристина Георгиева, която трябваше да напусне игрището. Това като че ли сломи нейните съотборнички и те снижиха концентрацията си. Плевенчанки използваха момента, като взеха гейма и докараха мача до тайбрек. В последната част домакините бяха водещия отбор, като оставиха съперничките на 7 точки.
Така след тази си победа Спартак 96 записаха първи 2 точки в актива си и се намират на 5-то място във временното класиране пред отборите на Феникс 09 и Спартак Интерком груп (Варна), които са съответно с 1 и 0 точки в края на таблицата.
Припомняме, че от този сезон в женската волейболна лига за победа с 3:2 гейма се начисляват 2 точки за победилия отбор и 1 точка за победения, а при 3:0 и 3:1 - 3 точки за спечелия отбор и 0 за загубилия.
В следващия 4-ти кръг на 25 ноември плевенските волейболистки ще гостуват на един от лидерите в групата Марица в Пловдив, като мача започва от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 19 Ноември 2011 22:15