Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Детският тим по хокей на трева от село Байкал стана шампион на България

PostHeaderIcon Детският тим по хокей на трева от село Байкал стана шампион на България

Детският отбор по хокей на трева от село Байкал грабна титлата на България на провелото се между 18 и 20 март в град Пловдив ХVІІ-то Държавно първенство в зала за деца до 12 г. и ХVІ-то ДП в зала за момичета/момчета до 14 години. Отборът при 12-годишните на Спортен клуб по хокей на трева "Христо Ботев", с. Байкал завоюва първото място в дивизия "В" и стана шампион на страната в зала, информират от Пресцентъра на Община Долна Митрополия. На тържествената церемония по награждаване златните медали и купата бяха връчени на победителите от Байкал от най-известния наш състезател по спортна гимнастика Йордан Йовчев.

Хокеистите в клуба са деца от с. Байкал и с. Крушовене, които учат в ОУ "Климент Охридски" - Крушовене и СОУ "Асен Златаров" - Гиген. Отборът спечели и още едно индивидуално отличие - купата за най-добър голмайстор на Цецко Георгиев от с. Крушовене. Много оспорвано бе и състезанието при 14-годишните и много малко не достигна на тима да завоюва бронзови медали.

Участието на децата бе подпомогнато от кмета на Община Долна Митрополия г-жа Поля Цоновска.

Добавено в: Четвъртък, 24 Март 2016 19:55