Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Очакван успех за кадетите на БК Изобор

PostHeaderIcon Очакван успех за кадетите на БК Изобор

Продължава възхода на Борцов клуб Изобор (Плевен). Затвърдиха го кадетите в Държавния личен-отборен шампионат по класическа борба. Състезанието се проведе в плевенската зала „Балканстрой“. В нея възпитаниците на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки получиха осем признания. БК Изобор заслужи третото място в отборната надпревара. За него приноса е на всички в клуба. В две категории доминацията на домакините бе тотална. Националите Иво Илиев и Цветан Сирашки очаквано станаха шампиони. Иво и съотборникът му Борислав Симеонов отстраниха по четирима съперници до финала на 58-килограмовите. Битката за титлата взе Илиев, а след това бе определен и за най-техничен състезател на шампионата.

Подобен бе развоя и в категорията до 54 кг. Цветан и Николай Дзезов надвиха по двама, за да се вкопчат в спор за първото място. Цецо го спечели. Николай и Боби Симеонов станаха вицешампиони. С бронзови медали се окичиха други двама борци на Изобор - Денислав Вълчев (42 кг) и Цветослав Симеонов (46 кг). Поредното силно представяне гарантира възраждането на спорта борба в Плевен.

Добавено в: Неделя, 11 Юни 2017 14:15