Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Шест медала за Изобор, осем за Класик от турнира в Згориград

PostHeaderIcon Шест медала за Изобор, осем за Класик от турнира в Згориград

Шест медала спечелиха борците на Изобор (Плевен) в Згориград. Врачанското село бе домакин на турнир по борба класически стил, в който участваха около 100 състезатели от девет клуба. Треньорът на плевенчани Момчил Сирашки заведе осем борци. От тях най-добре се представи брат му - Цветан, който спечели победата в категорията до 53 кг при момчетата. Най-сериозния опонент бе съотборника му Николай Дзедзов, който остана втори. Юлиян Андреев също е втори в тази възрастова група, но при 66-килограмовите. До второто място достигнаха още Ивайло Афизе (деца) до 47 кг и Цветослав Симеонов (кадети) до 46 кг. Трети при децата до 35 кг е Виктор Фитов.

Класик (Белене) пък си тръгна с два сребърни и шест бронзови медала. Треньорът Момчил Ганчев даде шанс на осем свои възпитаници. Владислав Иванов е на второ място, а Димитър Коев на трето в подготвителната група до 30 кг. В по-ниската категория - до 28 кг Найден Митков също е трети. Сребърен медал при децата за Петър Андреев до 66 кг. Бронзови медали взеха още Георги Митков (30 кг), Станислав Пироев (38 кг), Алекс Коев (47 кг). Трети е и Ахмед Ахмедов, но при момчетата до 53 кг.

Добавено в: Вторник, 04 Октомври 2016 18:41