Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Два медала за каратеките на СКК "Спартак - Плевен" от Държавното първенство в Албена

PostHeaderIcon Два медала за каратеките на СКК "Спартак - Плевен" от Държавното първенство в Албена

Сребърен и бронзов медал спечелиха състезателите от СКК "Спартак - Плевен" на Държавното първенство по карате, което се проведе през уикенда в Албена. Плевенският карате клуб се представи с 6 каратеки - ученици на Спортно училище "Георги Бенковски" - Плевен, пише ИнфоПлевен. Станислав Добрев се нареди втори и се окичи с вицерепубликанската титла за 2015 г. в дисциплината кумите при 12-13 г. юноши младша възраст, въпреки явното техническо превъзходство над своя опонент. Другият отлично представил се плевенски състезател е ученикът в 12 клас Петър Петров - многократен Държавен шампион при юношите, а от тази година вече и бронзов медалист при мъжете в дисциплината кумите + 84 кг.

18-годишният Петър успя да се качи на стълбичката, след 2 победи и 1 загуба от срещите си с изключително опитните ни национални състезатели. Натали Йонкова и Елка Димитрова се класираха 5-ти в своите категории при девойките младша възраст в дисциплината кумите.

Добавено в: Вторник, 07 Април 2015 14:21