Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ 18 медала и трето отборно място за каратеките на "Петромакс" от турнир във Велико Търново

PostHeaderIcon 18 медала и трето отборно място за каратеките на "Петромакс" от турнир във Велико Търново

Новини - Бойни спортове
18 медала извоюваха каратеките на плевенския Клуб по бойни изкуства "Петромакс" от Националното състезание по карате, което се проведе на 5 и 6 април във Велико Търново, пише Инфо Плевен. Със спечелените 9 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала клуба се нареди на призовото трето място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. В категория до 57 кг шампион стана Станислав Цанов в дисциплина кумите индивидуално, а съученичката му Ивет Горанова извоюва шампионската титла в категория до 54 кг. Мария-Магдалена Петрова е златна медалистка в категория до 47 кг, а в категория над 54 кг при старшата възраст, финалът бе плевенски - шампион стана Габриела Горанова, а съотборничката й Виктория Росева се окичи със сребро.

В категория над 50 кг при децата и девойките младша възраст Йоанна Иванова грабна титлата, а Теодор Димитров се завърна със златното отличие в категория до 50 кг. Ивет Горанова стана шампион и в дисциплината ката индивидуално, което бе втория й златен медал от турнира. Гергана Витанова, която се готви за Европейското първенство по карате тази година, стана отново национален шампион на ката индивидуално при жените. Девойките на КБИ „Петромакс” - Виктория Росева, Ивет и Габриела Горанови, грабнаха купата на отборната дисциплина ката и се окичиха със златните медали.

Със сребърни медали се окичиха Дара Ганчева и Евгени Михайлов, а бронзови медали спечелиха Юлиян Андреев, Преслав Събев, Християн Цветков, Станислав Цанов и Петър Йотов. В Националното първенство по карате във Велико Търново участваха състезатели от 25 карате клуба в страната.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Сряда, 09 Април 2014 09:44