Начало АТЛЕТИКА Лекоатлетът от Койнаре Павел Танковски с победа в кроса "Луковитски моми"

PostHeaderIcon Лекоатлетът от Койнаре Павел Танковски с победа в кроса "Луковитски моми"

Младата лекоатлетическа надежда на Спартак (Койнаре) Павел Танковски спечели поредната си победа през тази година. Най-добрият в дисциплините 800 и 1500 метра при момчетата под 16 години, този път триумфира на дистанция от 3000 метра на проведеното днес в Луковит кроскънтри състезание "Луковитски моми". Атлетът от Койнаре финишира първи с време 10:18,06 минути. Още двама негови съотборници участваха в тази възрастова група, като Стоян Стоянов завърши шести с 11:11,70 мин., а Валентин Танковски - осми с 11:17,30 минути. На почетната пета позиция пък приключи 3000-метровото разстояние плевенчанинът Константин Йовчев. Възпитаникът на АК "Георги Дъков" пресече финала за 11:07,72 мин.

При 8-9-годишните момчета, които пробягаха дистанция от 600 метра, койнарчанинът Денис Големански завърши с четвърто време от 2:20,50 минути. Тук победител стана Христофор Андреев от Лудогорец (Разград), който финишира за 2:10,20 мин. Габриела Врачовска от Спартак (Койнаре) се нареди на осмо място в бягането на 2000 метра при момичетата, родени 1995-1996 г. Тя завърши с време 9:24,34 мин., а Ивана Аджова от Рилски атлет (Самоков) грабна титлата със 7:15,39 мин.

В 600-метровата дистанция при 10-11-годишните момчета Емил Веселов от Койнаре приключи състезанието девети с време 2:17,10 мин. Тук четвърти финишира плевенчанинът Мартин Лазаров, който завърши за 2:10,80 мин., като малко повече от 2 секунди не му достигнаха, за да вземе бронзовото отличие.

На 2000 метра при момчетата родени 2001-2002 г. участваха четирима плевенчани. Пети стана Кристиян Величков от АК "Георги Дъков", а на същата дистанция неговите съотборници Виктор Цветанов и Розтислав Иванов са съответно осми и десети. На шеста позиция тук пък се нареди атлетът от СКЛА Спартак (Плевен) Георги Николов. Шеста на 1000 метра при момичетата финишира възпитаничката на АК "Георги Дъков" Лидия Борисова, а Иван Цочев е девети на 3000 метра.

Участие във всички възрастови групи на кроса в Луковит взеха 275 състезатели от 27 клуба от България и един от Сърбия. В отборната надпревара на първо място е ЛАК Атлетик 90 (Луковит) със 75 точки, пред Атлет (Мездра) - 57 и Евър (Варна) - 44. Организатори на състезанието бяха ЛАК Атлетик 90 и Българската федерация по лека атлетика.

Добавено в: Събота, 18 Октомври 2014 17:41