Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 1996 влязоха в шестицата на Държавното първенство

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 1996 влязоха в шестицата на Държавното първенство

Новини - Волейбол
Девойките старша възраст на волейболния Спартак 1996 (Плевен) извоюваха призовото шесто място на провеждащите се в София финали на Държавното първенство в тази възрастова група. Плевенчанки бяха разпределени в предварителна група "А" заедно с отборите на Левски Волей, Казанлък Волей, Добруджа 07 (Добрич) и Пирин Балканстрой (Разлог). В другия поток - група "Б" влязоха тимовете на Марица (Пловдив), ЦСКА, Локомотив 1929 (София), Велбъжд (Кюстендил) и Етрополе. Нашите приключиха участието си, като завършиха на трета позиция в своята група след две победи и две загуби. По този начин плевенските волейболистки ще финишират на шесто място в крайното класиране, тъй като третия в другата група тим на Локомотив има по добър турнирен коефициент.

На старта на финалния турнир момичетата на Спартак 1996 загубиха първите си две срещи - срещу победителките в тази група Левски Волей с 0:3 (14:25, 14:25, 17:25) и срещу техните подгласнички Казанлък Волей също с 0:3 гейма (8:25, 16:25, 13:25). В следващите си два двубоя младите плевенски волейболистки се мобилизираха и показаха, че женския тим на Спартак 1996 ще има добри попълнения за в бъдеще. Плевенчанки спечелиха последователно срещу Пирин (Разлог) с 3:1 гейма, след като губеха с 0:1. В отделните части резултатът беше 23:25, 25:13, 25:23 и 25:15.

В заключителния си мач Спартак 1996 победиха най-слабия тим в групата Добруджа (Добрич) също с 3:1, като отново им се наложи да догонват в резултата, след като добричлийки поведоха с 1:0 след успех в първия гейм с 25:17. В следващите три части момичетата водени от Виолета Антонова успяха да обърнат мача, като победиха в трите гейма съответно с 25:21, 25:8 и 25:21. Така спартаковки заеха третата позиция в групата, което пък им отреди шестото място в крайното подреждане.

Добавено в: Четвъртък, 04 Април 2013 14:19