Начало ВОЛЕЙБОЛ Нова загуба с 0:3 за Спартак 1996

PostHeaderIcon Нова загуба с 0:3 за Спартак 1996

Волейболистките на Спартак 1996 допуснаха нова загуба с 0:3 в женското първенство на НВЛ. Този път момичетата на Виолета Антонова паднаха като гости в София от Левски Волей в среща от втория кръг на стартиралия наскоро сезон 2012/2013 г. В отделните части плевенчанки отстъпиха с 18:25, 14:25 и 21:25. Така след второто си поред поражение Спартак 1996 се намират на седма позиция в таблицата, като само по-добрата им точкова разлика им отрежда по-предно място от последния тим Локомотив (София). Интрига в този двубой нямаше, като Левски волей затвориха мача за около 70 минути игра.

Доминацията на домакините бе пълна, като гостенките не можаха да окажат истинска съпротива. В първите две части "сините" реализираха солидна разлика, но най-голяма бе тя във втория гейм, когато поведоха с 21:9. Последвалото моментно отпускане в третия гейм в редиците на софиянки беше използвано от плевенските волейболистки, като дори плевенчанки поведоха с 1 точка. При резултат 9:4 за домакините, плевенската състезателка Поля Дакова отбеляза дълга серия от начален удар, а нейните съотборнички реализираха 6 поредни точки стопявайки пасива и обръщайки резултата до 10:9 в своя полза.

Равностойната игра се запази до 14:14, но точно когато срещата се "завърза" последва грешен сервис за Спартак, което „отпуши” отново домакините и те поведоха със 17:14. С това волейболистките на Левски се съвзеха и отново наложиха волята си, а с това постигнаха и чиста победа.

Следващият двубой за Спартак 1996 ще бъде домакински, като на 23 октомври (вторник) плевенските волейболистки ще посрещнат един от лидерите в първенството Марица (Пловдив). Срещата е с начален час 18.00 и ще се играе в зала "Спартак".

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Събота, 20 Октомври 2012 19:03