Начало ВОЛЕЙБОЛ Виолета Антонова: Малко не ни достигна да влезем във финалната четворка

PostHeaderIcon Виолета Антонова: Малко не ни достигна да влезем във финалната четворка

Ден след като плевенския волейболен отбор Спартак 96 завърши на пето място в крайното класиране на Държавното женско първенство старши-треньора на плевенчанки Виолета Антонова коментира за BGvolleyball.com представянето на своите възпитанички. Припомняме, че в проведения в Плевен финален турнир Спартак 96 постигнаха две победи - срещу Феникс 09 (Шумен) с 3:0 и Славия-СУ (София) с 3:2.
„Доволни сме от двете победи и петото място в крайното класиране. Съжалявамe, че не можахме да намерим място във финалната четворка на България. Много малко не ни достигна за това. В този кратък шампионат нямахме право на грешки. Като цяло може би точно този сбит вариант на първенството ни попречи да разгърнем възможностите си. Мисля, че при наличието на седем отбора, трябва да се помисли за по-удачна формула за първенството. Защото точно от родния шампионат се формират националните състезателки. Може да се помисли за следващия сезон например за вариант по два мача с всеки противник през уикенда. По този начин ще се увеличи броя на срещите. Защото определено се играят много малко мачове. Как да привлечем интереса на спонсорите? За цялото първенство ние сме били домакини три пъти през първия полусезон и три пъти през втория. А хората искат да знаят за какво си дават парите. Интерес има, но трябва да има и по-атрактивно първенство", завърши Антонова.

Добавено в: Четвъртък, 01 Март 2012 23:36