Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 остана на дъното след загуба с 0:3 от ЦСКА-Демакс

PostHeaderIcon Спартак 1996 остана на дъното след загуба с 0:3 от ЦСКА-Демакс

Спартак 1996 загуби за пореден път с 0:3. Днес плевенските волейболистки се опитаха да се противопоставят на своите домакини от ЦСКА-Демакс, но силите им стигнаха само до оспорвано загубен първи гейм. В отделните части момичетата на Виолета Антонова бяха победени с 25:22, 25:12 и 25:10. Това беше осемнадесето поражение за плевенчанки, като те със сигурност ще заемат последната позиция във временното класиране в Националната волейболна лига за жени без спечелена точка и само с два гейма в своя актив. Двубоят срещу ЦСКА беше последен за Спартак 1996 през настоящото първенство, тъй като в последния кръг, който ще се състои на 7 март, плевенските волейболистки ще почиват.

В днешния мач играта беше равностойна само в първия гейм, като плевенчанки дори повеждаха на няколко пъти, но след това ЦСКА-Демакс наложи надмощието си. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за "армейките". До втория таймаут домакините се развихриха, като поведоха с 16:9. До края на гейма Спартак 1996 се опита да противодейства, но успя само да намали резултата за крайното 25:22.

Във втория гейм отново до първата почивка играта вървеше точка за точка, но след техническата пауза ЦСКА взеха нещата в свои ръце и започнаха методично да трупат разлика. И тук, както в първата част втората почивка дойде при 16:9 за "червените". Последва 20:10, след което логичното се случи - 25:12 за възпитаничките на Юлия Иванова.

Началото на третия гейм беше умопомрачаващо за плевенския тим - 0:8. До втората пауза нашите успяха да направят само 4 точки, а до края на частта добавиха само още 6 за крайното 10:25 и 0:3 за ЦСКА-Демакс.

Така плевенските волейболистки приключиха редовния сезон на последното седмо място без победа и геймово съотношение 2:54.

Добавено в: Петък, 28 Февруари 2014 17:26