Начало ШАХМАТ Приключиха шахтурнирите "Проходна пешка" и "Млади надежди"

PostHeaderIcon Приключиха шахтурнирите "Проходна пешка" и "Млади надежди"

През изминалия уикенд, 23-24 юни в Плевен се състояха поредните издания на веригите "Проходната пешка" и "Млади надежди", информира сайтът pleven21.com. В турнира за деца до 8 години се включиха 10 малки шахматисти, сред които и две нови деца - Михаил Кирков и Павел Струпчански. Със сто процентов резултат 9 от 9 възможни точки, първенството спечели Кристиан Григоров, за което беше награден с плакет "Шахматист на месец юни", грамота, предметна награда и приза "Преходната пешка".

Момчето постига пълен успех във веригата за четвърти път. С актив от 7 точки втори се класира Захари Иванов, а третото място остана за Валентин Митев със същия актив. Най-малкият участник Иван Червенков матира трима свои противници и се нареди на шеста позиция. Всички малчугани за старанието си получиха шоколадови медали.

С особен интерес се очакваха партиите от надпреварата "Млади надежди", в която се включиха 11 момичета и момчета, сред които трима национали - Давид Цветанов и Дарио Дерешки от СКШ "Плевен 21", и специалният гост от Варна, състезател на "Абритус" (Разград), Адриан Йорданов. Дарио спечели турнира на връх петнадесетия си рождения си ден с 5.5 точки от 6 възможни. След него с по 4 точки се наредиха Момчил Банев, Давид Цветанов и Никол Илиева.

Преходната купа заслужено отиде при Момчил, който изпревари именитите си съперници в групата до 12 години. Втори остана Давид, а най-добре от 10-годишните се представи Никола Ненков, с актив от 3.5 точки. Адриан от Варна се нареди трети при 12-годишните с 3 победи.
Наградите връчи лично г-жа Нели Михайлова, мениджър на "Образователни технологии" офис Плевен, които съдействаха финансово за провеждането на турнира.

Добавено в: Сряда, 27 Юни 2012 22:02