Начало ШАХМАТ Симонета стана първа на турнир в Ловеч

PostHeaderIcon Симонета стана първа на турнир в Ловеч

Плевенската шахматистка Симонета Иванова стана победителка при девойките до 18 години на традиционния мъжки шахматен турнир „OPEN Lovech” по ускорен шах, който се проведе в града край река Осъм. В турнира взеха участие 83 състезатели от цяла България, от които 8 международни майстори и 2 гросмайстори. Контролата за игра бе 25 минути на човек до завършване на партията. Играха се 7 кръга по швейцарската система.
Ученичката от плевенската Математическа гимназия Симонета Иванова игра стабилно през целия турнир, натрупа актив от 4 точки като постигна 3 победи, 2 ремита и две загуби - от международен майстор Тодор Галунов и от международен майстор Велислав Куков.
Симонета зае 2-ро място при жените в генералното класиране след гросмайстор Адриана Николова и беше наградена от организаторите за 1-вото място при девойките до 18 години с грамота и парична премия.
С този турнир стартира и началото на подготовката на Симонета за Европейското първенство по класически шахмат в Прага (Чехия), където състезателката ще представи България във възрастовата група при девойки до 16 години.

Добавено в: Сряда, 30 Май 2012 22:29