20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) писа втора петица на Мизия (Кнежа)

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) писа втора петица на Мизия (Кнежа)

Втора победа с пет гола записа Вихър (Славяново) над Мизия (Кнежа). В неделя го разби с 5:1 за първенството на Северозападната Трета лига, а днес с 5:0 за купата на Аматьорската футболна лига. За разлика от предишния път сега мача бе в Кнежа. Това обаче въобще не помогна на домакините. Съперникът им ги надигра тотално без да влага всичките си сили. Тон за изразителния успех даде Калоян Тодоров с попадението си в началото на мача. Въпреки превъзходството си вихърци не успяха да увеличат аванса си до почивката.

Това се случи веднага след нея, когато Александър Скорчев бе точен. После за около четвърт час паднаха още три попадения. Два пъти се разписа Евгени Систов, а втори гол в мача вкара и Калоян Тодоров.

Победата класира Вихър за плевенския финал на турнира. Той ще се играе в Славяново на 5 октомври от 15:00 часа. Съперник на домакините ще е настоящия лидер на Северозападната Трета лига - Левски 2007 (Левски). Спечелилият ще представлява Плевенска област в следващия кръг на надпреварата.

Добавено в: Сряда, 21 Септември 2016 19:01