20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак победи, но спасението е далече (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак победи, но спасението е далече (+СНИМКИ)

Спартак (Плевен) надигра с 2:0 като домакин Оборище (Панагюрище) в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на „Б” група. Победата все още дава шанс на тима за спасение. То обаче е далече.
Мачът започна по най-добрия начин на плевенската селекция. Още в 5-ата минута, те имаше преднина в резултата. Цветомир Тодоров центрира от корнер и Цветелин Радев се разписа с глава. След това битката се пренесе в централната част на терена. Съперниците обаче така и не създадоха голова опасност пред двамата вратари.

Безплодните действия продължиха и след почивката. Едва в края на срещата стана интересно. Първо в 84-ата минута резервата Виктор Иванов изпрати топката в напречната греда на гостите. Три минути по-късно Тихомир Тодоров подаде на непокрития Преслав Антонов и той оформи крайното 2:0.

Съставът на Спартак: Димитър Пантев, Марио Димитров, Стенислав Георгиен, Цветелин Радев, Димо Атанасов, Тихомир Тодоров, Иво Иванов (капитан), Никола Мицански (85 Теодор Михайлов), Даниел Васев (42 Преслав Антонов),  Цветомир Тодоров, Григор Долапчиев (80 Виктор Иванов).