20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) на крачка от точка в Свищов

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) на крачка от точка в Свищов

Славяновският Вихър беше много близо до спечелването на точка при гостуването си на Академик (Свищов) в среща от 9-ия кръг на Северозападната "В" група. Отборът на Красимир Бислимов в средата на второто полувреме водеше с 2:1, но допусна обрат и в крайна сметка отстъпи с 2:3. До почивката домакините атакуваха по-често, като стигнаха до един гол, дело на доскорошния играч на Спартак (Плевен) Ивайло Дангулов, който оползотвори добро центриране и с глава направи 1:0 в 34-ата минута. В началото на второто полувреме гостите от Славяново направиха своя удар, като само в разстояние на десетина минути мушнаха два бързи гола.

И двете попадения за Вихър дойдоха след удари с глава, след подавания от фаулове. Първо Евгени Систов изравни, а малко по-късно по идентичен начин Николай Иванов даде аванс на своя тим - 2:1. В 65-ата минута обаче "студентите" се върнаха в мача, като Борислав Борисов изведе Георги Колев, който успя да прати топката в мрежата за 2:2.

Победният гол за Академик отбеляза в 76-ата минута опитният Стефан Трайков, който вкара страхотен гол, като топката първо се удари в напречната греда, след което влетя в мрежата за крайното 3:2.

След поражението тимът на Вихър заема девето място във временното подреждане с актив от 11 точки. В следващия 10-ти кръг славяновчани ще приемат силно представящия се до момента отбор на Павликени. Срещата ще се състои на 11 октомври (неделя) от 16.00 часа.

Добавено в: Неделя, 04 Октомври 2015 19:43