20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак започна пролетния полусезон с разгром над Ювентус

PostHeaderIcon Спартак започна пролетния полусезон с разгром над Ювентус

Спартак (Плевен) стартира повече от успешно пролетния полусезон в Северозападната "В" група. Днес футболистите на Бойко Цветков разбиха в Малчика местния Ювентус с 6:1 в среща от 14-ия кръг на първенството. Още до почивката спартаковци решиха мача, като само за три минути халфът Васил Шопов вкара два гола - в 26-ата и 28-ата. Първо Христо Кирев напредна по фланга, пусна успореден пас към Шопов, който засече топката и откри. Малко след това плевенчани спечелиха ъглов удар. След центрирането последва меле пред Ганчев, като в него най-съобразителен се оказа отново Шопов, който с удар от малкото наказателно поле удвои. В 43-ата минута Любомир Тодоров направи резултата класически - 3:0, след рейд отдясно и пас на Васко Шопов.

В началото на второто полувреме "синьо-белите" направиха своята преднина още по-убедителна, като първо Любчо Тодоров остана сам срещу Ганчев и наниза втория си гол в мача с шут в горния десен ъгъл, а няколко минути след това новото попълнение Христо Кирев пресече пас в отбраната на Ювентус и с точен удар направи 5:0.

В 66-ата минута домакините стигнаха до почетен гол, като негов автор стана Валентин Антонов, който от упор в малкия пенал разстреля резервата Радослав Михайлов. В следващите минути домакините можеха да стигнат до нов гол, но след удар на Преслав Кочев, кълбото се удари в страничната греда. Осем минути преди края нисичкият полузащитник на Спартак Антони Иванов оформи крайното 6:1 за плевенския тим.

В други два мача от кръга Бдин се наложи в село Лесичери над Павликени с 3:1, а търновският Етър спечели гостуването си на Янтра в Габрово с 4:1. Така след кръга разликата в точките между трите отбора на върха се запази, като Спартак са лидери с 37 точки, следвани от Бдин с 33 и Етър с 32.

В следващия 15-ти кръг тимът на Спартак ще посрещне в Плевен отбора на Павликени, като срещата ще се състои на 22 март (неделя) от 14.30 часа. Съставът на Ювентус пък ще бъде отново домакин, като на стадиона в Малчика ще се изправи срещу слабаците от Ботев (Козлодуй).

Спартак: Станислав Антонов (60 Радослав Михайлов), Роберт Петров, Петър Стоянов, Станислав Георгиев, Кристиян Григоров (60 Живко Господинов), Тихомир Тодоров, Христо Кирев, Антони Иванов, Стефан Христов, Васил Шопов (55 Любомир Иванов), Любомир Тодоров.

Ювентус: Вeселин Ганчев, Венелин Лазаров, Йонко Коев, Любомир Любенов (54 Сергей Стефанов), Любомир Йозов (46 Преслав Кочев), Николай Петров, Валентин Антонов, Владислав Кинчев, Костантин Генков (63 Стефан Василев), Тони Панков, Ивайло Дюлгеров.

Добавено в: Неделя, 15 Март 2015 18:50