27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак (Плевен) с ново 4:0, громи Бенковски (Бяла) в последната си контрола (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) с ново 4:0, громи Бенковски (Бяла) в последната си контрола (+СНИМКИ)

Футболистите на Спартак (Плевен) разгромиха с 4:0 втори съперник само в рамките на няколко дни. След като в сряда възпитаниците на Бойко Цветков нанизаха четири топки в мрежата на Левски 2007, днес те разбиха със същия резултат и Бенковски (Бяла) в последната си контрола преди началото на новия сезон в Северозападната "В" група. Така "синьо-белите" завършват поредицата от шест приятелски срещи с равенство - 3 победи и 3 поражения. В днешния двубой отново на терена имаше само един отбор, този на Спартак. Гостите от Бяла за цял мач отправиха само един точен удар към вратата на домакините, като рядко преминаваха централната линия на стадион "Плевен". Плевенчани излязоха с малко променен състав в сравнение със срещата с Левски 2007. Като титуляри започнаха резервите от предния двубой Венцислав Миленов, Васил Михайлов и Марио Илиев, както и неигралият срещу Левски централен нападател Стефан Христов. Именно той разпечата вратата на Бенковски с попадение още в 5-ата минута, след като получи топката на точката на дузпата и без забавяне с хубав плътен шут матира стража на гостуващия тим.

Три минути по-късно Васил Шопов можеше да удвои, но силният му удар от около 30 метра нацели горната греда. Второто попадение обаче не закъсня. В 25-ата минута капитанът Любомир Иванов вкара прекрасен гол след прехвърлящ шут извън границите на наказателното поле - 2:0. До края на първото полувреме домакините почти непрестанно атакуваха, но не успяха да стигнат до нов гол.

След почивката наставникът на Спартак, в хода на полувремето, пусна в игра седем нови футболисти. Промените не се отразиха особено на играта на плевенчани, като те продължиха да владеят инициативата и да търсят по-изразителна победа. Така се стигна до 67-ата минута, когато Тихомир Тодоров с премерен шут намери за трети път мрежата на тима от Бяла. Десет минути преди финалната свирка на главния съдия спартаковци стигнаха до разгромното 4:0, като влезлия през вторите 45 минути Лъчезар Кънчев напредна отдясно и комбинира с дебютиращия с екипа на Спартак нападател Кирил Кръстев, който с минаващ техничен удар направи резултата категоричен - 4:0. Младият Кръстев идва от Ботев (Враца). По този начин "синьо-белите" се реваншираха по много добър начин за загубата си от Бенковски (Бяла) на 23 юли с 1:3 като гост.

Следващата неделя (17 август) от 18.00 часа на стадион "Плевен" Спартак ще стартира новото първенство във "В" група с домакински мач срещу новаците от Ювентус (Малчика), като това ще бъде и първото регионално дерби от сезон 2014/2015 г.

Спартак игра със следния състав: Станислав Антонов, Любомир Христов, Петър Стоянов, Марио Илиев, Васил Михайлов, Тихомир Тодоров, Венцислав Миленов, Любомир Тодоров, Стефан Христов, Васил Шопов, Любомир Иванов (Радослав Михайлов - вратар, Лъчезар Кънчев, Васил Иванов, Кристиян Иванов, Кирил Кръстев, Георги Цеков, Ивайло Дангуров).