20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Лидерите в "А" Областна футболна група с убедителни победи

PostHeaderIcon Лидерите в "А" Областна футболна група с убедителни победи

Лидерите в "А" Областна футболна група спечелиха убедителни победи в изиграния вчера 19-ти кръг. Водачите в класирането Ювентус (Малчика) разбиха у дома последния Единство (Долни Дъбник) с 6:1, а вторият Мизия (Кнежа) не изпита затруднения при гостуването си на Борба (Шияково) и ги срази с 4:0. И третият в подреждането Плевен 2009 се отчете подобаващо в този кръг, като също се наложи без проблеми над домакините си от Ботев (Комарево) с 4:0. По този начин промени в челната тройка не настъпиха, като тимът от Малчика продължава да води с цели седем точки пред Мизия и с девет пред Плевен 2009. И в дъното на таблицата няма размествания, след като Свобода (Милковица) не успя да надделее над прекия си конкурент в борбата за спасение Левски (Горна Митрополия) и двубоя приключи при равенство - 1:1.

В Малчика окупиралият върха отбор на Ювентус вкара шест гола на слабия си противник и все повече се приближава към промоцията през този сезон. Още в първите пет минути на срещата с тима на Единство домакините вкараха два гола и спора приключи. До края съставът от Малчика отбеляза нови четири попадения и спечели лесни три точки. За Ювентус три пъти се разписа голмайсторът на тима Ивайло Дюлгеров. Най-любопитния момент в мача се получи, когато главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар за отбора на Малчика. Зад топката застана техният вратар Веселин Караиванов, който с точен шут се записа в листата на реализаторите в двубоя. По още един гол за домакините добавиха Любомир Любенов и Константин Генков, а гостите от Долни Дъбник вкараха почетното си попадение в самия край на срещата.

Отборът на Мизия 2005 мушна по два гола във всяко от полувремената на своите домакини от Борба (Шияково), като два пъти мрежата на противника порази техният футболист Димитър Петров. От състава на домакините отсъстваха трима от основните им играчи, което допълнително се оказа решаващо в срещата. В Комарево Плевен 2009 подпечата своя успех още през първите 45 минути, когато отборът вкара и четирите си гола, като два от тях отбеляза Цветомир Гергов.

Интересен мач се игра в Пордим, където местния едноименен отбор загуби от Левски (Брест) с 1:2. Гостите излязоха напред с гол на Бисер Петров, но до края на първото полувреме пордимчани успяха да изравнят. След почивката с второто си попадение в двубоя Петров донесе трите точки на своя тим. В Новачене в среща от златната среда домакините от Славия се справиха с ОФК Тръстеник, като ги победиха с 3:1. Новаченци поведоха през първото полувреме, но в началото на вторите 45 минути гостите успяха да изравнят. Славия не сведоха гарда и с още два гола стигнаха до заслужен успех.

В следващия 20-ти кръг, който ще се проведе на 19 април от 16.00 часа, водачите от Ювентус ще имат визита на ОФК Тръстеник, а вторият Мизия (Кнежа) ще почива, като ще прибави служебни три точки в своя актив, тъй като по програма трябва да срещне изхвърления от групата Ракета (Буковлък). Третият Плевен 2009 може би няма да има проблеми при домакинството си на деветия Славия (Новачене), а Левски (Брест) най-вероятно също ще запише нови три точки в срещата им от кръга срещу опашкаря Свобода (Милковица).

Славия (Новачене) - ОФК Тръстеник 2009 - 3:1
Ракета (Буковлък) - Локомотив (Левски) - 0:3 (служебно)

13. Eдинство - Долни Дъбник 18 2 4 12 23-65 10

Заб.: Отборът на Ракета (Буковлък) е изваден от първенството след края на първия полусезон, като неговите резултати се запазват. На противниците му до края на сезона се присъждат служебни победи с 3:0.

Добавено в: Неделя, 13 Април 2014 08:33