20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ювентус (Малчика) стана есенен шампион в "А" ОФГ

PostHeaderIcon Ювентус (Малчика) стана есенен шампион в "А" ОФГ

Отборът на Ювентус (Малчика) ще зимува на върха в "А" Областна футболна група. Това стана факт след изиграването на мачовете от последния есенен кръг от шампионата в първата плевенска дивизия. Тимът изигра стабилно почти всичките си двубои през първата част на първенството и логично стана есенен шампион. Футболистите от Малчика допуснаха само едно поражение, макар и срещу най-прекия си конкурент, Мизия (Кнежа), както и едно равенство и заемат първата позиция с актив от 34 точки. На две зад лидерите е тимът от Кнежа, а призовата тройка допълва новосъздадения отбор на Плевен 2009, които имат 27 пункта. Четвърти остана един от силните състави в групата Левски (Брест), които в последния кръг не успяха да се противопоставят успешно на тима на Мизия и загубиха вкъщи с 0:2.

Водачите от Ювентус изпитаха доста трудности в последния си двубой за полусезона, като у дома посрещнаха бойкия тим на Ботев (Комарево). В срещата един срещу друг се изправиха доскорошните играчи на Сторгозия - Светослав Бърканичков, който се състезава през този сезон за отбора от Малчика, и Даниел Островски, който се подвизава в тима от Комарево. Гостите от Ботев се защитаваха геройски до 69-ата минута, но след това получиха три гола, с които беше оформена класическата победа за Ювентус с 3:0.

Тринадесетият кръг ще се запомни и с поредните екшън сцени разиграли се този път в град Пордим. Там при резултат 3:1 за домакините срещу Ракета (Буковлък) главният съдия отсъжда дузпа за тима на Пордим. Футболист от гостуващия тим се нахвърля върху човека в черно, като му нанася побой, след който двубоят е прекратен. Сега се чака решение на ОС на БФС в Плевен по случая, като най-вероятно ще бъде присъдена служебна победа за ФК Пордим.

В останалите срещи от кръга изненади не се получиха, като трябва да се отбележи двуцифрения успех на ФК Плевен 2009 при визитата на ОФК Тръстеник, както и много трудната победа на Локомотив (Левски) при гостуването му на последния Единство (Долни Дъбник).

14. Eдинство - Долни Дъбник 13 0 4 9 16-45 4

Заб.: Не е включен двубоят между ФК Пордим и Ракета (Буковлък), който е прекратен при 3:1, като се очаква решението на СТК към ОС на БФС - Плевен.

Добавено в: Вторник, 26 Ноември 2013 12:33