27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Дербито на "А" ОФГ между Плевен 2009 и Ювентус (Малчика) не излъчи победител

PostHeaderIcon Дербито на "А" ОФГ между Плевен 2009 и Ювентус (Малчика) не излъчи победител

Дербито на 8-ия кръг в "А" Областна футболна група между ФК Плевен 2009 и Ювентус (Малчика) приключи без победител - 0:0. Равенството беше първо за гостуващия тим от началото на сезона, като по този начин съставът от Малчика загуби първите си точки в шампионата. В друга среща от кръга Мизия (Кнежа) разби Островски и компания от Комарево с 5:0 и по този начин намали преднината на Ювентус на три точки. Продължава доброто представяне на Левски (Брест), които надделяха навън над новака Левски (Горна Митрополия) с 2:1 и все по-осезаемо дишат във врата на първите два отбора в лигата. Много голове паднаха в Шияково, където местния Борба и гостите от Буковлък си вкараха цели осем попадения, но така и не можаха да се победят и завършиха наравно - 4:4.

Предлагаме ви кратки информации от всички срещи от изминалия кръг:
Плевен 2009 - Ювентус (Малчика) - 0:0

Въпреки, че Плевен 2009 играят своите срещи в Малчика, този двубой се състоя в село Трънчовица, поради лишаване от домакинство на Плевен 2009. Очакванията за договорки между двата състава не се оправдаха и мачът се превърна в тържество на феърплея, като това бяха първите загубени 2 точки от Ювентус в борбата им за първото място. Получи се здрав, нервен, двуостър мач, в който първото полувреме бе с предимство за Ювентус, а второто за Плевен 2009. Гостите от Малчика имаха претенции за неправилно отменен гол, поради маркирана засада в 85-ата минута и за неотсъдена дузпа за игра с ръка на капитана на символичните домакини Красимир Бислимов.

Левски (Горна Митрополия) - Левски (Брест) - 1:2
Двубой между съименници. Домакините поведоха с 1:0, а до края на първото полувреме брестенчани изравниха с гол на техния капитан Владислав Каменов. През втората част по-добрия тим на гостите наложи волята си, като Емилиян Иванов донесе победата за своя отбор - 1:2. За отбелязване е, че щатните голмайстори на Брест Венцислав Кръстев и Бисер Петров този път не успяха да вкарат гол.

Мизия (Кнежа) - Ботев (Комарево) - 5:0
Убедителната победа на домакините се дължеше на факта, че при резултат 1:0 футболист на Комарево се контузи и тъй като гостуващия тим нямаше резерва, която да влезе на смяна, те доиграха двубоя с 10 души, което се оказа негативно не само върху играта на Ботев, а върху крайния резултат.

Борба (Шияково) - Ракета (Буковлък) - 4:4
Резултатен мач, в който гостите на четири пъти повеждаха, а домакините изравняваха. Хетттрик за състава от Буковлък отбеляза Кольо Божинов.

ОФК Тръстеник - ФК Пордим - прекратена при 0:1 (0:4 служебно)
Двубоят между два от последните тимове в дивизията ОФК Тръстеник и ФК Пордим приключи със служебна победа за гостите с 0:4, като мачът беше прекратен при резултат 0:1 по вина на домакините. Заради нанесен побой от футболисти на Тръстеник върху реферите отборът е наказан от Дисциплинарната комисия към ОС на БФС в Плевен с лишаване от домакинство за осем мача. Също така и двама от играчите на домакините - Здравко Милков (бивш играч на Сторгозия) и Петър Гунчев, са лишени от състезателни права за по една година.

Локомотив (Левски) - Славия (Новачене) - 2:1
Мач с обрат в резултата от 0:1 до 2:1. Двете попадения за домакините от град Левски отбелязаха дошлите от Ювентус (Малчика) Петър Караиванов и 16-годишния Валентин Михайлов.

Единство (Долни Дъбник) - Свобода (Милковица) - 0:0
Опашкарското дерби между Единство (Долни Дъбник) и Свобода (Милковица) завърши при нулево равенство, като това остави милковчани предпоследни, а Единство все още държат фара на колоната със само 3 спечелени точки. Рефер на двубоя беше елитния съдия Пламен Георгиев. Гостите от Милковица бяха по-близо до успеха, като пропиляха 3-4 изгодни положения за гол, докато домакините не успяха да застрашат вратата на тима от Милковица.

В следващия 9-ти кръг, който ще се състои на 26 октомври (събота) от 16.00 часа, като че ли най-интересно ще бъде в Малчика, където любителите на футбола ще станат свидетели на общинско дерби между водачите от Ювентус и Локомотив (Левски). Вторият Мизия (Кнежа) ще има сравнително лесно гостуване в Новачене на 12-ия Славия, а третият Левски (Брест) ще приеме последния Единство (Долни Дъбник).