Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ SV Сиек 1948 разби ТТС Рурщад на Владимир Петков

PostHeaderIcon SV Сиек 1948 разби ТТС Рурщад на Владимир Петков

Кошмарна загуба - 1:6 за плевенския състезател по тенис на маса Владимир Петков и отбора му ТТС Рурщад (Херне) при гостуването им на SV Сиек 1948. Двубоят бе от 13-ия кръг на Трета Северна Бундеслига на Германия. Плевенчанинът записа две загуби, а третия му мач се оказа безпредметен, тъй като съперникът вече си бе осигурил отборната победа. Владко падна тежко от Йонг - 0:3. На двойки заедно с Йохан Хагберг взеха само гейм на тандема Йонг/Ким за 1:3. Срещата бе оспорвана, но домакините бяха по-прецизни. Хагберг бе единствения от съотборниците си, който се поздрави с успех. Той надигра категорично Патрик Казели.

В другите срещи Урош Гордич загуби с 0:3 от Ким и 2:3 от Йонг. Артур Шемп пък въобще не успя да се противопостави на Даниел Кордс - 0:3. Със същия резултат Гордич и Шемп паднаха на двойки от тандема Кордс/Казели. Така от двубоите Ким - Петков, Кордс - Хагберг и Казели - Шемп нямаше нужда.
Победата изкачи SV Сиек 1948 на четвъртата позиция в класирането, а ТТС Рурщад вече е пети.