Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Сребро за Вежен (Тетевен), бронз за СКО Хемус (Троян) от купата на България по ориентиране

PostHeaderIcon Сребро за Вежен (Тетевен), бронз за СКО Хемус (Троян) от купата на България по ориентиране

С по един медал си тръгнаха от Варна ориентировачите от Вежен (Тетевен) и СКО Хемус (Троян). „Морската“ столица бе домакин на 40-ото издание за купата на България по ориентиране. Състезанието бе много силно и за вдигане на класата му помогна и международното участие. Именно за това и отборите от нашия регион (Вежен, СКО Хемус и плевенския Север) не успяха да намерят място сред призьорите, където по традиция финишират.
Тетевенският тим завоюва сребърен медал. Спечели го Виктор Борисов на Отворения къс маршрут. Той започна с победа, но във втория и третия ден завърши съответно 3-и и 4-и. Така в сборното класиране бе изпреварен с 4,20 минути от русенката Траяна Рачева.

От съотборниците му най-близо до призовата тройка бе Христо Кавалски, който премина финала 4-и при мъжете до 20 години. Пета позиция за тетевенката Бранимира Маркова при момичетата до 14 г. Същото бе и класирането на Виолета Борисова при 12-годишните. Непосредствено след нея се наредиха още две състезателки от Вежен - Славена Петкова и Бояна Кирилова.

Отборът от Троян също се окичи с медал - бронзов. Завоюва Христо Василев при мъжете до 35 г. Третото място бе неговата крайна позиция и в трите дни на състезанието. При 16-годишните малко не достигна на Вяра Данчева да дублира успеха на съотборника си. Тя приключи 9-а след първия ден. В следващите два чувствително подобри класирането - 2-о и 3-о място, но в комплексното подреждане остана 4-а.

Това бе и най-доброто постижение за плевенския Север. Реализира го Данчо Борисов при мъжете до 55 години. В първия ден той финишира 7-и. На следващия обаче се изкачи с три позиции по-напред. Във финалното състезание пък бе 9-и. На позиция след него завърши Лиляна Маринова, но при дамите до 18 г. Съотборничката им Грета Борисова се класира 9-а в най-престижната битка при дамите - елита до 21 г.

Добавено в: Вторник, 21 Юни 2016 18:49