Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ Три наши бридж-двойки ще участват във финалите на Държавното първенство

PostHeaderIcon Три наши бридж-двойки ще участват във финалите на Държавното първенство

Три двойки от плевенски регион се класираха за финалите на Държавното първенство по спортен бридж. Това стана факт, след като на 18 януари във Велико Търново се проведе квалификационен турнир за определяне на тимовете за финалния турнир от националния шампионат. В надпреварата взеха участие три тандема от Плевенска област, като и трите се класираха за финалите. Нашите бриджори се наредиха съответно на трето, четвърто и пето място, постигайки по 52%. Това са двойките от Плевен Румен Маринчев - Румен Върбанов и Светлин Антонов - Чавдар Андреев, както и Петър Гвоздев - Георги Петров от Червен бряг.

Това бе последният квалификационен турнир за влизане на финалите на първенството. Преди това подобни надпревари имаше в София, Пловдив, Варна, Бургас и Враца. Те определиха 52 двойки които от 24 до 26 януари ще вземат участие на финала в Пловдив, научи infopleven от бриджора Чавдар Андреев.

Източник: infopleven.com

Добавено в: Понеделник, 20 Януари 2014 11:59