Начало БОЙНИ СПОРТОВЕ Каратистките на "Петромакс" републикански шампионки на ката

PostHeaderIcon Каратистките на "Петромакс" републикански шампионки на ката

Състезателките на плевенският карате-клуб "Петромакс" станаха отборни шампионки на ката на провелото се този уикенд в Троян Републиканско първенство по карате. Освен отборната титла "Петромакс" спечелиха и две индивидуални, отново при жените - на ката шампионка стана Гергана Витанова, а на кумите в кат. до 68 кг. титлата грабна Борислава Ганева. Като цялостно преставяне най-впечатляващо бе участието на състезателите на Левски Спартак, които спечелиха общо 9 медала - 4 златни, 4 сребърни и 1 бронзов. В надпреварата участваха 98 състезатели от 18 клуба в страната. След Левски Спартак в класирането по медали следват Никон (София) и Странджа (София). Отборни шампиони при мъжете станаха Аида Нет Вадо Рю (Хасково) на ката и Никон (София) на кумите, а при жените отборно на кумите - Левски Спартак.