10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак Плевен с поредна загуба в НБЛ

PostHeaderIcon Спартак Плевен с поредна загуба в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) записа нова загуба в Националната баскетболна лига (НБЛ), този път при гостуването си на Ямбол с 60:71. Мачът беше от 17 кръг на първенството. Центърът на домакините Николай Върбанов се представи на най-високо ниво, като завърши с „дабъл-дабъл" - 26 точки и 14 борби, а Симон Финчгар и Павел Маринов добавиха съответно по 13 и 12. Симеон Ценов беше единственият баскетболист на плевенчани, който завърши с двуцифрен точков актив - 22 точки, Тодор Тодоров добави 9, а Милен Димитров и Александър Дяковски приключиха срещата с по 8 точки. Възпитаниците на Иван Чолаков си осигуриха победата най-вече през първата и третата част, като ги спечелиха съответно с 21:11 и 14:9. Именно в тези минути ямболии демонстрираха много по-ефективна игра в защита и нападение. В останалите 20 минути плевенчани се опитваха да са равностойни на съперника си, но отсъствието на лидера им Хрисимир Димитров си каза думата и в крайна сметка, отборът на Ямбол се поздрави с успеха. В следващия 18-ти кръг на 13 февруари (неделя) Спартак ще бъдат домакини на Балкан (Ботевград).

Добавено в: Събота, 05 Февруари 2011 21:07