101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с тежка загуба в Ботевград

PostHeaderIcon Спартак с тежка загуба в Ботевград

Снимка: Архив "Плевен спорт"

Във втори мач от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига Спартак (Плевен) бе разгромен като гост на Балкан (Ботевград) с 28 точки разлика – 69:97.

Развоят на срещата бе точно копие на първата между съперниците – почти равностойно първо полувреме и тотално превъзходство на домакините след почивката. Първата част битката бе точка за точка, а в края й 17:15 за Балкан. Във втората четвърт ботевградчани поддържаха минимална преднина и полувремето завърши 45:38.

След това обаче спартаковци не успяха да се противопоставят на развихрилия се съперник. Скоро съотношението стана двуцифрено. В самия край на срещата дори достигна рекордните 30 точки разлика.

След двете поредни загуби в Ботевград плевенският тим е изправен до стената без право на повече грешки. Играе се до три победи от пет срещи. Серията може да приключи още във вторник, ако Балкан спечели в Плевен.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов-5, Самуел Франсис-22, Герасим Николов-6, Милован Савич-17, Димитър Маринчешки-15 /Кристиян Кръстев, Даниел Пенков, Денис Титов-4/.

Добавено в: Неделя, 08 Май 2016 00:04