Начало АТЛЕТИКА Тихомир Иванов с блестящо представяне, стана седми в Европа в скока на височина

PostHeaderIcon Тихомир Иванов с блестящо представяне, стана седми в Европа в скока на височина

Плевенският лекоатлет Тихомир Иванов се представи блестящо на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих (Швейцария). В своя дебют в шампионат от такъв ранг възпитаникът на Георги Гетов и състезател на СКЛА Спартак (Плевен) записа едно от най-добрите постижения в историята на българския висок скок при мъжете, като завърши седми с постижение от 226 см. Плевенчанинът раздели седмото място с още двама атлети - италианците Марко Фасиноти и Джанмарко Тамбери. Иванов скочи от първи опит началната височина от 221 см и от втори 226. На 230 (което щеше да е личен рекорд за младия атлет) той беше близо до успеха в първи опит, а в следващите два също не успя да прескочи летвата.

Така 20-годишният плевенски лекоатлет постигна най-доброто класиране на българите при мъжете в това първенство. През 1990 г. на европейския шампионат в Сплит покойният плевенчанин Георги Дъков, който е национален рекордьор в дисциплината с 236 см, печели бронзов медал. Шампион стана Богдан Бондаренко (Украйна) с 235 см. Сребърното отличие заслужи друг украинец - Андри Проценко с 233, а бронзът отиде при Иван Ухов (Русия), който се справи с 230. Състезанието премина при дъждовно и студено време.

Добавено в: Събота, 16 Август 2014 08:19