Начало АТЛЕТИКА Плевенска лекоатлетка със сребро на 60 метра с препядствия

PostHeaderIcon Плевенска лекоатлетка със сребро на 60 метра с препядствия

Състезателката на Спартак Плевен Катя Иванова спечели сребърен медал от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст. Тя финишира втора с време 9.52 секунди. Шампионка в дисциплината стана Елена Митева от Супер спорт - Варна с постижение от 9.15 сек., а трета се нареди друга представителка на варненската атлетика - Йорданка Иванова от клуб Евър с 9.66 сек.
При юношите на 60 м с препядствия златото спечели Златко Лефтеров (Евър - Варна). Той остана само на 0.05 сек от националния рекорд за възрастта в дисциплината, след като финишира за 8.13 сек. Красимир Стойчев (Левски) и Димитър Северинов (ЦСКА) се окичиха с другите медали съответно с постижения от 8.81 сек и 8.89 сек. „Съвсем малко не ми стигна за рекорда, но то е въпрос на шанс. Доволен съм. Имам седмица да се подготвя за мъжките препятствия", каза Лефтеров.

Добавено в: Неделя, 13 Февруари 2011 18:23