Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 отново загуби, но най-после спечели гейм

PostHeaderIcon Спартак 1996 отново загуби, но най-после спечели гейм

Волейболистките на Спартак 1996 загубиха поредния си мач от Националната волейболна лига за жени. В среща от деветнадесетия кръг плевенчанки паднаха вкъщи с 1:3 (25:21, 20:25, 15:25, 13:25) от шуменския Феникс 09, като по този начин останаха на последното място в класирането със само три точки, колкото има и предпоследния Локомотив-Връбница (София), но момичетата на Виолета Антонова имат по-лоша геймова разлика. Независимо от загубата спартаковки показаха лек напредък, след като все пак успяха да спечелят гейм, което много рядко им се случваше от началото на сезона.

Плевенските волейболистки стартираха доста обещаващо в мача, като изненадаха гостенките със стегната игра и взеха предимство, повеждайки с 1:0 гейма след 25:21 в първата част. Впоследствие обаче плевенчанки не можаха да запазят този устрем, като отстъпиха под напора на шуменки и следващите три части бяха изцяло за гостите, които се поздравиха с крайната победа.

В следващия 20-ти кръг Спартак 1996 ще гостуват в София на Славия-СУ, които са пети във временното класиране, като двубоят ще се състои на 16 февруари (събота) от 16.30 часа в столичната зала "Панайот Пондалов". Припомняме, че предната визита в столицата на плевенските волейболистки беше неуспешна, тъй като мачът им с Локомотив беше отложен поради наводнение в залата причинено от теч.

Добавено в: Сряда, 13 Февруари 2013 22:21