Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 започна годината със загуба

PostHeaderIcon Спартак 1996 започна годината със загуба

Волейболистките на Спартак 1996 започнаха новата година със загуба. Днес плевенчанки допуснаха поредното си поражение с 0:3 гейма, този път в мача от откриването на допълнителния турнир в женското първенство на НВЛ срещу ЦСКА-Демакс. В столичната зала "Христо Ботев" момичетата на Виолета Антонова загубиха отделните части с 22:25, 18:25 и 21:25. За разлика от последните си няколко загубени срещи със същия резултат, този път плевенските волейболистки поне се опитаха да окажат някаква съпротива на определено по-силния от тях тим на ЦСКА-Демакс.

За "червените" участие в мача поради контузия не взе титулярната разпределителка Даниела Кънчева, която бе заместена от Кристина Кръстева. Мачът протече в тренировъчно темпо, като армейките играха на 50 процента от възможностите си, като това доведе до много грешки от тяхна страна, особено в края на отделните части. Тази ситуация бе използвана от плевенчанки, които на моменти играха доста равностойно и малко не им достигна да направят изненада и да вземат някой от геймовете.

В първите две части състезателките на Спартак 1996 повеждаха в резултата, като особено във втората част дръпнаха с 5:1 и 6:2. Впоследствие волейболистките на ЦСКА-Демакс наваксваха, като обръщаха играта в своя полза. Като цяло "червените" доминираха във всички елементи, но най-вече в моментите, когато засилваха началния си удар, което водеше и до серии от по няколко точки.

До края на мача ЦСКА-Демакс отбелязаха цели 10 аса, което логично доведе до спечелването на чиста победа в срещата, като и последната точка в двубоя за софиянки беше от сервис. След тази загуба Спартак 1996 все още са предпоследни с актив от 3 точки, на три пред Локомотив-Връбница (София). Утре отново от 13.00 часа на плевенския тим му предстои нова изява, този път срещу Левски Волей, които заемат 4-то място с 21 точки.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Вторник, 22 Януари 2013 15:22