Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 1996 приключи годината с три загуби с 0:3 на турнира в Казанлък

PostHeaderIcon Спартак 1996 приключи годината с три загуби с 0:3 на турнира в Казанлък

Новини - Волейбол
Слабата форма на волейболистките от Спартак 1996 продължава, като днес плевенчанки за шести пореден мач загубиха с 0:3 гейма. Това се случи в третия и последен двубой за момичетата на Виолета Антонова на провелия се четиристранен турнир в Казанлък. В тази среща нашите паднаха от шуменския Феникс 09, като в отделните части резултатът беше 17:25, 11:25 и 17:25. Така преди зимната пауза Спартак 1996 остават на предпоследното седмо място с една победа срещу Локомотив (София), които са последни, и цели 9 поражения с по 0:3 гейма. Явно това са моментните възможности на плевенските волейболистки и те ще се надяват през пролетта поне да запазят тази си позиция в подреждането, за да не останат последни след края на сезона.

Най-интересното в днешния мач беше неговото закъснение с 15 минути, като малцина зрители имаха търпението да останат да наблюдават двубоя. На тези, които все пак останаха, за да го изгледат, двубоят не предложи никаква интрига. Въпреки че Феникс отново разполагаше само с осем налични състезателки в групата за мача, по-големият опит на волейболистките в жълто си каза думата и те доминираха напълно на терена през целия мач.

Играта на шуменки бе далеч по-организирана от тази на по-младите им съпернички от Плевен, като може би най-голям принос за убедителната победа имаше Мария Димитрова с отличните си изяви - и на блокада, и в атака, и на сервис. Плевенчанки също допринесоха за крайния резултат с многото непредизвикани грешки, които за пореден мач им попречиха да вземат поне гейм.

Така на турнира в Казанлък Спартак 1996 допуснаха три загуби от домакините от Казанлък волей, пловдивския Марица и Феникс 09 (Шумен), като не само, че не спечелиха нито един гейм, но дори не успяха да отбележат повече от 17 точки в нито един от загубените от тях 9 играни гейма.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Вторник, 27 Ноември 2012 17:37