Начало ВОЛЕЙБОЛ Пети мач без спечелен гейм за Спартак 1996

PostHeaderIcon Пети мач без спечелен гейм за Спартак 1996

Пети мач подред плевенските волейболистки на Спартак 1996 не могат да спечелят поне гейм и продължават да губят двубоите си с по 0:3 гейма. В днешната си втора среща от четиристранния турнир между провинциалните отбори, които се състезават в Националната волейболна лига за жени плевенчанки отново допуснаха да бъдат победени с 0:3, като този път те отстъпиха на домакините от Казанлък волей за по-малко от час игра. В отделните части момичетата на Виолета Антонова паднаха с 15:25, 11:25 и 17:25 точки. За състава на домакините не играха голяма част от титулярките, като това по никакъв начин не се отрази на играта им. Единствено, както и в началото на всеки мач, Спартак 1996 бяха мотивирани и равностойни само до първото техническо прекъсване на първия гейм, като то дойде при 8:4 за плевенчанки. След това домакините стегнаха своите редици, бързо наваксаха изоставането си, а с чудесните си изпълнения на начален удар към края на гейма напълно отказаха противника си.

Една от заместничките на почиващите си титулярки на Казанлък - Дани Найденова, с успешна атака затвори тази част за крайното 25:15. Във втория гейм наставникът на домакините даде шанс на още от своите млади надежди да влязат в игра, а съставът му, вече съставен почти изцяло от волейболистки в девическа възраст, наложи още по-тотално надмощие. Момичетата на Виолета Антонова така и не успяваха да се справят добре с противниковите сервиси и особено с тези на Кристина Гунчева и бързо се стигна до крайното 25:11 за Казанлък.

В третия гейм нищо на терена в зала "Арсенал" не се промени. Младите волейболистки на домакините продължиха да доминират, макар и не толкова безапелационно, както в предишната част. След 18:15 Дани Найденова застана на линията за изпълнение на начален удар и Казанлък набързо стигна до мачбол при 24:15. Две грешки на домакините дадоха глътка въздух на плевенчанки, но и те сгрешиха, за да сложат край на този мач при 25:17.

След тази втора загуба в турнира за Спартак 1996 остава възможността във вторник да се опитат да спечелят поне един гейм в последния си двубой от турнира срещу шуменския Феникс 09. Срещата ще се състои от 14.30 часа и тъй като и шуменки имат две поражения в Казанлък двубоят предвещава да бъде интересен.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Понеделник, 26 Ноември 2012 22:45