Начало ВОЛЕЙБОЛ Марица срази Спартак 1996 с 3:0 на турнира в Казанлък

PostHeaderIcon Марица срази Спартак 1996 с 3:0 на турнира в Казанлък

На започналия днес в Казанлък турнир между провинциалните отбори в Националната волейболна лига за жени момичетата на Спартак 1996 загубиха първата си среща очаквано с 0:3 от пловдивския Марица. В отделните геймове плевенчанки отбелязаха едва 40 точки, като в трите части нашите паднаха с 13:25, 12:25 и 15:25. Плевенските волейболистки успяха да бъдат равностойни до 7:7 в първата част благодарение на добрите си изяви на блокада и в защита. Серия от сервиси на пловдивчанката Борислава Янкова веднага след техническото прекъсване доведе резултата до 13:7 за Марица. Оттук нататък на терена имаше само един отбор. Волейболистките на Марица показаха класа и затвориха гейма при безапелационното 25:13 с мощна атака на Бояна Андреева за последната точка.

До още по-категоричен резултат се стигна във втората част. Треньорът на "жълтите" Иван Петков си позволи да експериментира със състава и да обиграва и тези състезателки, които получават по-малко игрово време. Въпреки това, пловдивския тим имаше тотално преимущество във всички елементи и спечели гейма с 25:12.

Третата част бе много подобна на втората. Маричанки може би си позволиха нормалното за такива ситуации леко отпускане, което само даде възможност на плевенчанки да направят този гейм най-резултатния си в мача. Най-добра за Спартак 1996 в срещата беше Стела Горанова с 8 точки, Силвия Христова добави 5, а капитанката Поля Дакова се отчете с 4 точки. За Марица централната блокировачка Мира Тодорова стана топреализатор на мача с 14 точки.

В понеделник предстои втория двубой за Спартак 1996 на турнира в Казанлък. От 18.00 часа плевенчанки ще се изправят срещу домакините, които в първия си мач победиха шуменския Феникс 09 с 3:1 гейма.

Източник: bgvolleyball.com

Добавено в: Неделя, 25 Ноември 2012 20:13