Начало ВОЛЕЙБОЛ Поредна бърза загуба с 0:3 за Спартак 1996

PostHeaderIcon Поредна бърза загуба с 0:3 за Спартак 1996

След като в миналия 5-ти кръг волейболистките на Спартак 1996 загубиха с 0:3 при гостуването си на Феникс 09 в Шумен, днес в двубой от 6-ия кръг момичетата на Виолета Антонова претърпяха ново бързо поражение със същия резултат от Славия-СУ (София), този път пред собствена публика. В отделните геймове резултатът беше 19:25, 15:25, 13:25 за столичанки. Така във временното класиране на Националната волейболна лига за жени плевенския клуб беше изпреварен от "белите", като и двата тима имат по една победа и пет загуби, но Славия са с по-добра геймова разлика и заемат шестото място.

Интрига в мача имаше само до средата на първия гейм, като гостенките от София поведоха с три точки още в началото на частта. Спартак 1996 намалиха пасива до една точка при 11:12, но тогава нелепа контузия получи капитанката на отбора Поля Дакова. След една блокада тя се приземи зле и контузи коляното си. Играта беше прекъсната за около пет минути, а Поля беше откарана в спешна помощ на плевенската болница.

Отсъствието на капитанът и мотор на отбора се отрази доста негативно на играта на домакините, като тотално разстрои техните действия на терена. Славия-СУ се възползва в максимална степен от това и до края на първата част, както и в останалите два гейма те бяха пълновластни господари на игрището и резултатът закономерно не закъсня - 0:3. Плевенчанки успяха да реализират само 47 точки в целия мач и за пореден път отстъпиха с класическия резултат във волейбола.

В последния есенен кръг, на 16 ноември (петък) Спартак 1996 ще имат гостуване в София на ЦСКА-Демакс, които са четвърти до момента с 12 точки, след 4 победи и 1 загуба. Двубоят е с начален час - 17.30.

Добавено в: Петък, 09 Ноември 2012 22:17