Начало ВОЛЕЙБОЛ Загуба с 0:3 за Спартак 1996 в Шумен

PostHeaderIcon Загуба с 0:3 за Спартак 1996 в Шумен

След като спечелиха във вторник срещу Локомотив (София) в Плевен с 3:0, днес плевенските волейболистки от Спартак 1996 загубиха със същия резултат при гостуването си в Шумен на местния Феникс 09 в среща от петия кръг на НВЛ за жени. В отделните части плевенчанки отстъпиха с 15:25, 16:25 и 15:25. В шуменската зала „Младост” домакините нямаха почти никакви проблеми срещу съперничките си и още в първия гейм си пролича, че те са по-класния отбор. В първата част Феникс имаше две точки аванс при първото техническо прекъсване - 8:6. След това разликата в точките нарастна до 18:10, а до края на гейма Спартак успя да отбележи само още 5 точки.

Този сценарий се повтори и в следващите две части на срещата. Феникс просто бе по-добрият тим в този мач и момичетата на Виолета Антонова не успяха да намерят противодействие на играта на шуменки. Така след петия кръг Феникс 09 се утвърди на петото място в класирането, а Спартак 1996 остава на шестото. Плевенчанки запазват тази си позиция, тъй като в този кръг последните два тима загубиха двубоите си.

Локомотив-Връбница (София) падна с 0:3 от Марица вкъщи, а Славия допусна поражение също с 0:3 от Левски Волей. Така двата столични клуба заемат последните две места във временното класиране. Лидерки в таблицата са волейболистките на Марица пред Казанлък Волей, Левски Волей и ЦСКА-Демакс.

Добавено в: Събота, 03 Ноември 2012 21:29