Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 загуби от Академик в Плевен с 0:3

PostHeaderIcon Спартак 96 загуби от Академик в Плевен с 0:3

Новини - Волейбол
Волейболистките на Спартак 96 загубиха на собствен терен от Академик (София), като гостенките записаха втора победа от началото на сезона в Държавното първенство. Студентките взеха трудна, но чиста, победа с 3:0 (30:28, 26:24, 25:21). С този успех Академик се изравни по точки със Спартак 96, но остава зад плевенчанки в класирането с по-лошо геймово съотношение. Спартак 96 имат 9 точки и геймово съотношение 8:16, докато софиянки имат същия актив от точки, но геймово съотношение 7:15. Двата отбора заемат съответно пето и шесто място във временното класиране. По време на двубоя температурите в зала "Спартак" бяха близки до нулата. Още в началото на мача "студентките" поведоха. Плевенчанки все трябваше да догонват и в крайна сметка го сториха при 24:24. Последва игра на нерви точка за точка, която бе спечелена от Академик с 30:28. Развоят на втората част бе копие на картината от първата. Отново в началото гостенките взеха аванс. Поддържаха го пак до 24-ата точка, когато домакините изравниха. Следващите две отигравания обаче бяха за волейболистките от София и те вече водеха с 2:0 гейма. В началото на третата част се видя, че плевенчанки хвърлят всичко за да променят негативния резултат. Бързо взеха преднина. Задържаха я обаче до 20:18. Последва необясним спад в представянето им, от който се възползваха техните съпернички и равенството бе възстановено - 20:20. От тук до края Спартак записа едва една точка за крайното 21:25 и 3:0 гейма за Академик.

Добавено в: Събота, 22 Януари 2011 14:47