Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 96 се класираха за финалите на Републиканското

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 96 се класираха за финалите на Републиканското

Девойките младша възраст на Спартак 96 спечелиха турнира на зона Плевен и се класираха за финалите на Републиканското първенство по волейбол. В зоналния турнир, който се състоя през тази седмица в нашия град плевенчанки постигнаха три победи и по този начин спечелиха първото място и правото да участват на финалите.
В зоната на Спартак 96 участие взеха и тимовете на Пирин (Разлог), Бдин Вида (Видин) и Локомотив 1929 (София).
Още първия двубой на нашите волейболистки в крайна сметка се оказа и най-решаващ за крайното класиране. В него Спартак 96 успяха да измъкнат героично 3:2 срещу Бдин Вида, след като губеха с 0:2. Първите два гейма бяха за гостенките от Видин - 23:25 и 17:25. В следващите три гейма спартаковки се представиха отлично и обърнаха мача в своя полза след 25:23, 28:26 и 15:10 в тайбрека.
В следващите си две срещи плевенските момичета разнищиха другите два тима в групата, като ги биха с по 3:0. Първо сразиха Пирин (Разлог) след 25:15, 25:18 и 25:18, а след това биха и Локомотив след 25:9, 25:19 и 25:21 в отделните части.
Така девойките на Спартак 96 окупираха първото място с пълен актив от точки, пред Бдин Вида, Пирин и Локомотив.
От останалите три зони право за участие във финалите придобиха още отборите на ЦСКА (София), Левски Волей (София) и Марица (Пловдив). Те спечелиха другите три зонални турнира, които се проведоха съответно в Етрополе, Казанлък и Шумен.
По регламент за девойки младша от зоните директно се класира само първият отбор. Тимовете, заели втора позиция продължават борбата за достигане до финалите в турнир „на вторите”, а четирите отбори на трето място от зоните - в турнир „на третите” . Съставите заели последното четвърто място отпадат от по-нататъшната борба.

Добавено в: Събота, 12 Май 2012 14:11