Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 удари Феникс с 3:0, чака Славия

PostHeaderIcon Спартак 96 удари Феникс с 3:0, чака Славия

Спартак 96 победиха категорично с 3:0 шуменския Феникс 09 в първия мач от турнира за класиране на отборите между 5-то и 7-мо място от Държавното първенство по волейбол за жени, който се провежда в Плевен. В отделните части резултата беше 25:23, 25:14 и 25:21 за плевенчанки. Така момичетата на Виолета Антонова дадоха сериозна заявка за 5-то място в крайното класиране.
Първият гейм беше най-равностоен, като в неговото начало гостенките от Шумен имаха предимство в резултата. С отлична игра на своята капитанка Марина Антова и силни изяви на Силвия Христова и либерото Стефани Иванова плевенчанки успяха да обърнат развоя на гейма и дори да го затворят в своя полза при 25:23. В следващите две части Спартак 96 вдъхновени от около 150 свои привърженици по трибуните показаха повече класа и успяха да стигнат до чиста победа.
След този двубой плевенските волейболистки се утвърдиха на 5-тото място с 13 точки, с три повече от основния си конкурент Славия-СУ, които имат 10. Извън борбата вече е тима на Феникс 09, които останаха само с 4 пункта в своя актив.
Утре от 15.00 часа столичанки ще се изправят срещу Феникс във втория мач от турнира. При очаквана победа на славистките нашите и софиянки отново ще се изравнят по точки и последния мач между двата отбора, който ще се проведе в сряда ще реши спора за петото място в класирането.

Добавено в: Понеделник, 27 Февруари 2012 20:22