Начало ВОЛЕЙБОЛ И момичетата на Спартак 1996 аут от финалите на Държавното първенство

PostHeaderIcon И момичетата на Спартак 1996 аут от финалите на Държавното първенство

След като в края на миналата седмица девойките младша възраст на Спартак 1996 не успяха да продължат участието си в Държавното първенство, няколко дни по-късно и момичетата до 15 години на волейболния клуб останаха аут от финалите на националния шампионат. Възпитаничките на Мариана Костова загубиха и трите си срещи на последния турнир даващ право за участие във финалната осмица. Баражът се състоя на 16 и 17 юни в град Добрич и в него взеха участие тимовете на Спартак 1996, Спартак Интерком груп (Варна), ВК Етрополе и Добруджа 07. В първият си мач плевенчанки отстъпиха на варненските си съименнички с 0:3 гейма (23:25, 21:25, 14:25). В другия двубой от първия кръг съставът на домакините надигра убедително с 3:0 етрополки.

Така младите плевенски волейболистки, за да продължат към финалите, трябваше във втория си мач да победят Добруджа. Това не се случи и нашите момичета загубиха с 1:3, като успяха да вземат само втория гейм с 25:19. В останалите части добруджанки спечелиха категорично с 25:12, 25:10 и 25:11. В третия кръг Спартак 1996 излезе в двубой за престиж срещу тима на Етрополе. Обезверени от отпадането си плевенските момичета допуснаха трето поредно поражение, този път с 0:3, като в отделните части резултатът беше 21:25, 17:25 и 17:25.

Победата в турнира грабна отборът на Спартак (Варна) с 8 точки, следван от домакините от Добруджа 07 с 6. Това са последните два тима, които попълват Топ 8 на най-добрите в България в тази възрастова група.

Добавено в: Четвъртък, 18 Юни 2015 09:22