Начало ВОЛЕЙБОЛ След драма Спартак 96 биха Славия и станаха пети

PostHeaderIcon След драма Спартак 96 биха Славия и станаха пети

Волейболистките на Спартак 96 показаха геройство и след драматичен петгеймов мач измъкнаха победата срещу Славия-СУ като гости и заслужено завършиха на петото място след края на редовния сезон на Държавното първенство за жени. Плевенчанки победиха с 3:2 (25:16, 25:23, 18:25, 22:25, 15:6) в срещата, която се игра в зала "Панайот Пондалов" в столицата.
Така Спартак 96 си гарантира домакинството на финалния турнир на отборите завършили между 5-то и 7-мо място в класирането на шампионата. Турнирът ще бъде от 27 до 29 февруари, като ще включва тимовете на Спартак 96 (Плевен), Славия-СУ (София) и Феникс 09 (Шумен).
Самият мач бе много оспорван и с доста обрати в резултата. След първите два успешни гейма за гостите, спортното щастие се обърна и домакините се събудиха за противодействие, което доведе до равенството 2:2 гейма.
Въпреки всички проблеми, които момичетата на Виолета Антонова имаха преди мача, като контузена титулярка и болни в тима, все пак те намериха сили да се върнат в играта, като с добър сервис разбиха посрещането на славистките и поведоха с 10:3, в решаващия пети гейм. Натрупаният аванс бе достатъчен и плевенчанки безпрепяствено затвориха гейма, а с това постигнаха и крайната победа.

Добавено в: Сряда, 22 Февруари 2012 20:37