Начало ВОЛЕЙБОЛ ЦСКА би Спартак 96 с 3:0 в Плевен

PostHeaderIcon ЦСКА би Спартак 96 с 3:0 в Плевен

Спартак 96 претърпя осма загуба от началото на Държавното първенство по волейбол за жени. Плевенчанки загубиха в Плевен от ЦСКА с категоричното 0:3 гейма, в отделните части - 17:25, 20:25 и 21:25 за софиянки. Срещата трябваше да се играе преди две седмици, но тогава от федерацията решиха да я отложат заради лошото време.
Момичетата на Виолета Антонова отново имаха солидната подкрепа на феновете на волейбола в нашия град, но този път не можаха да вземат дори и гейм от своите гости. Спартак 96 тръгнаха равностойно в мача и дори водеха в резултата на първото техническо прекъсване. След това обаче гостенките наложиха своя ритъм на игра, доминираха на терена и постигнаха победата в три части.
Плевенските волейболистки се разиграха чак в края на третия гейм, когато се вдигнаха на финален щурм, с който успяха да стопят голяма част от солидния аванс на шампионките в тази част, но накрая все пак отстъпиха с 21:25.
Така първата четворка в шампионата вече е ясна - Левски Волей, ЦСКА, Марица и Спартак Интерком груп (Варна). Те ще се съберат на турнир в София от 27 до 29 февруари, за да определят полуфиналните плейофни двойки.
За нашите волейболистки остана да се "вземат в ръце" и в сряда в София с една победа над Славия-СУ да си гарантират петото място, а с което и домакинството на турнира на отборите завършили между 5-та и 7-ма позиция. Мачът на 22 февруари е с начален час 17.00 в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Добавено в: Неделя, 19 Февруари 2012 18:34