Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 пак паднаха, но този път взеха гейм

PostHeaderIcon Спартак 96 пак паднаха, но този път взеха гейм

Плевенският волейболен тим Спартак 96 отново загуби, но този път успя да открадне един гейм от Марица (Пловдив) при домакинския си мач, който се игра в зала "Спартак" в нашия град. Срещата приключи при резултат 1:3 гейма, в отделните части 25:20, 17:25, 15:25 и 20:25.
Този път момичетата на Виолета Антонова показаха по-стойностна игра, като те имаха и бурната подкрепа на около 200 фенове дошли да наблюдават срещата. Това допълнително мобилизира спартаковки, които с отлични атаки на Марина Антова и Силвия Христова успяха изненадващо да доведат първия гейм до победен изход - 25:20. Плевенчанки правеха по-малко грешки от противника и логично поведоха в резултата.
Във втория гейм маричанки като че ли се събудиха и показаха, че не са дошли за загуба. С отлични изяви на новопривлечената през зимната пауза от Арда (Кърджали) Сибел Шевкет, домакините продължиха напора и бяха равностойни на съперничките до второто техническо прекъсване. Но в крайна сметка Марица наложиха волята си, след добра игра на Диана Малинова и Ана Христова, като изравниха резултата 1:1.
В останалите две части гостенките вече бяха по-добрият отбор, като повеждаха с 11:3 и 8:4, съответно в третия и четвъртия гейм, като с това постигнаха и крайната победа.
Така на Спартак 96 им остават още две срещи до края на редовния сезон домакинство утре от 15.00 часа срещу ЦСКА и гостуване в сряда в София на Славия-СУ в директен спор за 5-то място в класирането, даващо право на домакинство в турнира на класиралите се между 5-то и 7-мо място.

Добавено в: Събота, 18 Февруари 2012 19:41