Начало ВОЛЕЙБОЛ Плевенските волейболистки с втора загуба за два дни

PostHeaderIcon Плевенските волейболистки с втора загуба за два дни

Новини - Волейбол
Волейболистките на Спартак 96 претърпяха втора загуба само в рамките на два дни. Този път плевенчанки паднаха при гостуването на съименничките си от Варна Спартак Интерком груп с 1:3 гейма. Мачът, който се игра в зала "Младост" на ДКС в морския град беше от 12-ия кръг на женското първенство и продължи точно 100 минути.
Варненки стартираха много силно и взеха първия гейм с 25:10. Въпреки леките колебания в някои моменти от втория, домакините спечелиха и него, този път с 25:16.
Те поведоха и в третата част с 13:9, но се отпуснаха, предвкусвайки очертаващата се лека победа. Не така обаче мислеха плевенчанки. Те успяха да обърнат нещата в своя полза и дръпнаха с 2 точки при 20:18. Спартак-Интерком груп изравни при 22:22, но в крайна сметка момичетата на Виолета Антонова взеха гейма с 27:25.
В четвъртата част варненки хвърлиха всички сили и в крайна сметка стигнаха до 25:16, а с това и до 3:1. Успехът бе общо трети и втори поред за волейболистките от морската столица, които са на 5-о място в класирането с равни точки с четвъртия Славия-СУ - по 9. Плевенчанки пък са шести с 8 точки. Именно борбата за топ 4 ще бъде най-оспорвана в оставащите мачове до края на редовния сезон.
Трите тима имат различен брой мачове до края на сезона. На Славия и остава само един двубой - у дома на Спартак (Плевен), варненки гостуват в четвъртък на последния Феникс (Шумен), а в неделя приемат третия Марица. Плевенчанки пък имат цели четири срещи, но те са доста трудни - гостуване на Славия и домакинства на водещите три тима - Левски Волей, ЦСКА и Марица.
На 16 февруари (четвъртък) предстои нов мач за Спартак 96, този път като домакини на Левски Волей - от 18 часа в зала "Спартак".

Добавено в: Понеделник, 13 Февруари 2012 22:38