Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 1996 с директна квота за зоналните финали след успех на регионален турнир във Враца

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 1996 с директна квота за зоналните финали след успех на регионален турнир във Враца

Девойките младша възраст на Спартак 1996 (Плевен) спечелиха директна квота за зоналните финали на Държавно първенство по волейбол. Момичетата на Марияна Костова придобиха това право, след като извоюваха първото място на регионален турнир в град Враца, в който мериха сили седем отбора. Във волейболната зала на спортен комплекс "Христо Ботев" в града под Околчица съперници бяха Спартак 1996 (Плевен), Чавдар (Бяла Слатина), Царевец 19 (Велико Търново), Импулс (Долна Оряховица), Павликени, Раковски 1964 (Севлиево) и домакините от Ботев. Отборите бяха разделени на две групи. В първа група плевенските волейболистки спечелиха безапелационно първото място след три последователни победи - над Чавдар с 3:0 (25:18, 25:11, 26:24), Царевец с 3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:8) и над Раковски с 3:0 (25:17, 25:16, 25:9).

Второто място в групата остана за тима от Бяла Слатина, следван от отборите на Велико Търново и Севлиево. Втората група бе доста по-лека, като в нея се паднаха само три състава. Врачанки безпроблемно заеха първото място, а второто място, даващо също право за следващия етап, бе спечелено от Павликени, които измъкнаха петгеймова победа над тима от Долна Оряховица.

И във финалния мач спартаковки не оставиха никакви шансове на своите съпернички. Много емоции имаше в първия гейм от срещата за първото място с домакините от Ботев. Геймът вървеше точка за точка, но в последните минути плевенчанки дръпнаха и поведоха с 24:20. Врачанки се бориха докрай, спасиха 4 мачбола и изравниха, но силите им стигнаха само до тук. В следващите два гейма младите волейболистки от Плевен превъзхождаха и закономерно взеха победата с 3:0 (26:24, 25:18, 25:10).

Така като победител в турнира от регион "Хемус" плевенският Спартак 1996 се класира директно за финалите в зоната, а класиралите се от второ до четвърто място тимове на Ботев (Враца), Чавдар (Бяла Слатина) и Павликени пък получават още един шанс за зоните чрез допълнителни квалификации.

Състав на Спартак 1996 (девойки младша възраст): Николета Паунова, Диана Иванова, Стефани Божинова (капитан), Михаела Каменова, Ралица Радулова, Анита Грънчарова, Белослава Гойчева, Патрисия Йорданова, Анелия Антонова, Дария Георгиева. Треньор: Марияна Костова

Добавено в: Вторник, 31 Март 2015 15:34