Начало ВОЛЕЙБОЛ Спартак 96 отпадна от турнира за Купата на България след разгром от Марица

PostHeaderIcon Спартак 96 отпадна от турнира за Купата на България след разгром от Марица

Спартак 96 загубиха за втори път с 3:0 в турнира за Купата на България по волейбол за жени, който се провежда в Пловдив и отпаднаха от надпреварата. Този път плевенчанки паднаха от домакините от Марица, като в отделните геймове нашите волейболистки не успяха дори да преминат границата от 15 точки - 25:5, 25:13 и 25:13 за пловдивчанки. Така Марица се класира за полуфиналите, а момичетата на Виолета Антонова се прибират преждевременно за Плевен.
След като вчера Спартак 96 загубиха с 3:0 от Славия СУ, то днес в двубоя липсваше каквато и да било интрига. Рекордният резултат в първия гейм можеше да бъде дори още по-изразителен, след като Марица поведе с впечатляващото 19:1 (!).
Във втората част плевенчанки малко живнаха, като за кратък период показаха „зъби". Включването в игра на на капитанката Марина Антова, която страда от контузия и не започна мача, като че ли даде сили на съотборничките й и плевенчанки взеха инициативата, като поведоха до 6:5. Силите им обаче бяха дотук, като две поредни точки на Марица ги отказаха, а съпротивата им бе прекършена.
Домакините изиграха много силен мач, като всички състезателки играха на ниво. Никол Николова игра на мястото, овакантено от заминалата за Италия Марина Ковачева. Разпределителките Цветелина Николова и Анелия Минчева си разделиха по гейм и половина на игрището. Особено удоволствие за напълнилите трибуните пловдивски зрители достави влизането в игра и на най-младите състезателки на Марица, които бяха аплодирани с бурни овации.
Една по една на терена се появиха Велина Кансъзова, Милена Димова... Към края на мача и току-що влязлата в игра Ана Христова взриви трибуните със страхотен ас. Силвия Андреева пък влезе за последното разиграване и затвори мача с успешна атака.
Така Спартак 96 приключи участието си в турнира като последен в Група "А" без спечелен гейм. Осигурилите си вече участие в полуфиналите Марица и Славия СУ ще оспорват първото място в групата в директен сблъсък утре вечер от 17.30 часа.

Добавено в: Вторник, 10 Януари 2012 23:14