Начало ВОЛЕЙБОЛ Левски Волей победи Спартак 96 и излезе начело

PostHeaderIcon Левски Волей победи Спартак 96 и излезе начело

Трета загуба в първенството по волейбол за жени претърпяха плевенските волейболистки от Спартак 96. Те паднаха от Левски Волей с 0:3 (13:25, 11:25, 23:25) в мач игран в столицата в зала "Сиконко". Срещата бе от шестия кръг на шампионата. Столичанки пък записаха пета поредна победа, като след нея те превзеха върха във временното класиране. Левски Волей не срещнаха особени трудности при своето домакинство на Спартак 96, като първите два гейма бяха бързи и лесни за възпитаничките на Радослав Бакърджиев.
В третия гейм обаче „сините“ се отпуснаха и дадоха възможност на плевенчанки да опитат да го спечелят. Отборът на Спартак 96 поведе за първи път в мача едва в средата на третия гейм при 11:10. Плевенските волейболистки бяха дори на крачка от спечелване на частта, след като водиха с 23:21. Домакините обаче се окопитиха в края на гейма и успяха да направят бързи 4 точки при сервис на Емануела Димитрова. Именно Димитрова бе и най-резултатна в мача с 14 точки, от които 4 след блокада. Центърът Виктория Григорова пък записа на сметката си 13 точки. Григорова ще получи в четвъртък и наградата си за волейболистка на месец ноември.
Следващата среща на Спартак 96 Плевен ще бъде като домакин срещу Славия-СУ, като този двубой ще бъде пряк спор за 4-ото място в групата. Мачът ще се състои на 14 декември (сряда) от 18.00 часа.

Добавено в: Четвъртък, 08 Декември 2011 00:03